Język angielski na maturze

9 kwietnia 2019

Już niedługo maturzystom przyjdzie się zmierzyć z ogromnym wyzwaniem, do którego przygotowują się od długich miesięcy – egzaminem dojrzałości, na który tak czekają. Wśród nich istnieje liczne grono tych, którym sen z powiek spędza myśl o maturze z języka angielskiego. Dlaczego? Bowiem język obcy nowożytny, a więc w zdecydowanej większości przypadków właśnie angielski, wielu uczniom przysparza mnóstwa problemów. Mają trudności z przyswojeniem słówek, zasad gramatyki, związków frazeologicznych. Nie ma się więc co dziwić, iż myśl o maturze z języka angielskiego przynosi im tyle stresu. Jak im pomóc? Przede wszystkim podsunąć dobry podręcznik do powtórek – jak choćby “New Matura Solutions Intermediate”.

Nowe wydanie

Dopuszczona przez MEN pozycja jest rzecz jasna zgodna z obowiązującą podstawą programową oraz aktualnie obowiązującymi wymaganiami egzaminacyjnymi. Oznacza to, iż uczeń może spokojnie przygotowywać się z nią do egzaminu maturalnego, nie musząc się jednocześnie obawiać, iż nie zawarto w niej wszystkich najważniejszych zagadnień i w związku z tym coś może go na maturze zaskoczyć. „New Matura Solutions Intermediate” to kolejne wydanie podręcznika, które od poprzedniego różni się przede wszystkim nieco wyższym poziomem trudności, co przejawia się między innymi w:

– zakresie słownictwa, które jest bardziej zaawansowane i zróżnicowane;

– długości nagrań audio oraz poziomie zadań na rozumienie ze słuchu;

– ilości oraz poziomie zadań gramatycznych, których jest zdecydowanie więcej, są one bardziej zaawansowane oraz zróżnicowane, by pomóc maturzystom jak najlepiej i najpełniej przygotować się do zbliżającego się egzaminu.

Czym charakteryzuje się podręcznik

Jako iż książka ta ma pomagać uczniom w powtórkach materiału do matury, jego treść zorganizowana została w ten sposób, by poruszać wszystkie najważniejsze zagadnienia oraz umiejętności wymagane od uczniów podczas egzaminu maturalnego. Każdy jeden temat (jedna szkolna lekcja) uczy jednej ważnej umiejętności wymaganej na maturze, dzięki czemu praca jest o wiele łatwiejsza i usystematyzowana, uczeń zaś ma kontrolę nad powtórkami i dokładnie wie, jaką partię materiału przerabia podczas danej lekcji. Ponadto w powtórkach kończących każdy rozdział znajdują się liczne zadania egzaminacyjne, co pozwala maturzystom na zapoznanie się z formą zadań maturalnych oraz nauczenie się rozwiązywania ich. Prócz tego podręcznik zawiera też sekcje do pracy samodzielnej ucznia – by powtórek materiału można było kontynuować także po powrocie ze szkoły do domu. „New Matura Solutions Intermediate” to idealna pozycja zarówno dla nauczycieli przygotowujących do egzaminu uczniów klas maturalnych, jak i dla maturzystów, którzy przygotowywać planują się na własną rękę.

 

Tagi
Kategoria Książki